ядерне паливо
Україна підпише угоду з Росією щодо будівництва ядерного заводу

27 жовтня. Київ. Український концерн “Ядерне паливо” і російська паливна компанія “ТВЕЛ” планують підписати сьогодні, 27 жовтня, угоду щодо будівництва на території України заводу з фабрикації ядерного палива.

Угода буде підписана в Києві в рамках сьомого засідання комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії, яку, зокрема, відвідає прем’єр РФ Володимир Путін.

Цього літа Україна провела конкурс з відбору технології та партнера з будівництва заводу з фабрикації ядерного палива, в якому взяли участь ТВЕЛ і Westinghouse Electric Company (США). Рішенням від 2 вересня переможцями конкурсу були визнані росіяни.

Повний цикл виготовлення тепловиділяючих збірок (ТВЗ) на заводі з фабрикації ядерного палива в Україні буде налагоджений до 2020 року, повідомив раніше журналістам голова Національної атомної енергогенеруючої компанії (НАЕК) “Енергоатом” Юрій Недашковський.

За його словами, програмою розвитку власного уранового виробництва передбаченає, що до 2013 року завод освоїть технологію збирання ТВЗ, а в подальшому – технологію виготовлення трубок, реконверсії урану, спікання паливних таблеток.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.