Лю Сяобо
Лю Сяобо

Найближчі кілька днів стануть тривожними для Пекіна, який в очікуванні того, хто буде проголошений лауреатом Нобелівської премії миру цього року, пише The Times.

Букмекери називають китайського дисидента Лю Сяобо, який відбуває другий рік тюремного ув’язнення терміном у 11 з половиною років, найбільш вірогідним кандидатом в співвідношенні 3 до 1. Таємний Нобелівський комітет у п’ятницю оголосить свій вердикт.

Пекін побоюється нагіршого. Він перебуває в муках вже кілька місяців, і Фу Йінг, заступник міністра закордонних справ та колишній посол у Великобританії, скористався можливістю поїздки до Норвегії влітку, щоб зустрітися з главою Нобелівського інституту Гейром Ландестедом і попередити його, що таке рішення порушить стосунки між Пекіном і Осло.

“Рішуче незалежний Нобелівський інститут навряд чи можуть похитнути побоювання з приводу майбутнього експорту нафти третьому за величиною покупцеві Норвегії”, – пише автор статті Джейн Макартні.

“Природно, норвезькі дипломати сумно хитають головами – для всенародно обраного уряду спроба втрутитися в присудження Нобелівської премії була б рівносильна політичному самогубству. Але китайські чиновники або не чують, або не можуть осмислити пояснень Осло з приводу демократичного прийняття рішень”, – говориться в статті.

Джерело: The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.