Китай, люди, населення
6 мільйонів людей проведе перепис населення у Китаї

21 жовтня. Китай. Наступного місяця в Китаї пройде загальний перепис населення. 6 мільйонів переписувачів повинні будуть відвідати понад 1300 млн китайців. Вперше переписувати будуть не тільки людей, що проживають за місцем реєстрації, але і тих, хто живе за іншою адресою.

Перепис у Китаї пройде з 1 по 10 листопада. Цей перепис стане наймасштабнішим з усіх проведених раніше. За словами віце-директора координуючої групи Фенга Нейліна, головні завдання перепису – підрахунок кількості емігрантів і рівня урбанізації.

У Китаї існує система прописки за місцем проживання, яка називається Хукоу. Згідно з цією системою, всі громадяни країни діляться на городян і сільських жителів і прописані в певному регіоні. Якщо вони хочуть змінити місце проживання, то необхідно зібрати безліч документів та отримати дозвіл. Багато китайців, не бажаючи витрачати час на бюрократичні процедури, просто переїжджають із села до міста. Раніше їх не враховували під час перепису.

За словами Нейлін, китайці налаштовані по відношенню до переписувачам недовірливо. Вони побоюються, що інформація з переписних анкет може бути використана проти них. Нейлін пообіцяв, що все буде відбуватись строго конфіденційно.

Нейлін також побоюється, що під час перепису багато хто буде приховувати наявність другої чи третьої дитини в сім’ї. У країні дозволено мати лише одну дитину, а за другу і наступних потрібно платити великий штраф, тому багато дітей просто не зареєстровані в офіційних органах.

Останній перепис населення в Китаї пройшлаов в 2000 році. Тоді в Китаї проживало 1260 млн осіб. Підсумки наступного перепису будуть опубліковані не раніше наступного року.

Джерело АР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.