Джордж Сорос
Сорос радить Китаю зміцнити юань

8 жовтня. Китаю слід в найближчий час відмовитися від жорсткої прив’язки курсу своєї національної валюти до долара США і ввести плаваючий курс юаня. Про це заявив відомий американський фінансист Джордж Сорос.

“Зараз у світовій економіці створилася особлива ситуація, коли Китай фактично контролює світову валютну систему”, – зазначив Сорос в інтерв’ю британській радіостанції BBC.

Досягається це, за його словами, двома шляхами: контролем Китаю обмінного курсу юаня і банківських депозитних рахунків, а також наявністю в Пекіна величезних резервів іноземної валюти, в першу чергу, доларів США.

“Подібне положення створює у світовій економіці сильні дисбаланси, які повинні бути ліквідовані”, – підкреслив Сорос.

Він зазначив, що рівновага порушується через занадто значний і стійкий позитивний торговельний баланс Китаю, а також великих показників бюджетного дефіциту і державної заборгованості США.

“Дана ситуація довго тривати не може, – заявив фінансист. – Дисбаланси повинні бути ліквідовані за рахунок розширення внутрішнього попиту в Китаї і збільшення обсягів експорту з США”.

За його словами, досягти цього можна лише шляхом ревальвації юаню і введення його вільного котирування. Однак даний процес ліквідації дисбалансів слід проводити обережно.

“Якщо миттєво збільшити курс юаня на 20%, виникнуть серйозні проблеми в китайській економіці і соціальному житті, чого слід уникати, – упевнений Сорос. – Проте економіка і соціальні структури КНР здатні винести 10-відсоткове підвищення обмінного курсу юаня протягом року. Таким чином, в найближчі два роки можна провести необхідне відновлення балансу у світовій економіці і ревальвувати юань на 20%”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.