Куріння, сигарета
Жінки не підозрюють, що їх вбиває куріння

15 жовтня. Серед жінок кількість смертей від хвороб дихальної системи, таких як бронхіт і емфізема, за останні 20 років збільшилася на 50%. Експерти з Європейського респіраторного об’єднання вважають, що в цьому винне куріння.

У післявоєнні роки кількість жінок, які курять значно збільшилася, і цим можна пояснити, чому все більше і більше представниць слабкої статі хворіє і вмирає від хвороб легенів і органів дихання. Хоча з 1990 року смертність від хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) серед чоловіків не змінилася, кількість жіночих діагнозів збільшилася 23-35 на кожні 100 000 жінок. Щорічно ХОЗЛ вбиває більше жінок, ніж рак грудей або шийки матки.

Експерти схильні пояснювати ці дані тим, що жінки більш уразливі перед цими захворюваннями, ніж чоловіки, навіть якщо вони менше курять.

«У жінок недостатньо інформації про хвороби дихальних шляхів. Традиційно, захворювання легень приписують чоловікам старшого віку», – розповідають експерти.

Хоча рівень куріння в наші дні почав знижуватися, проблема залишається досить гострою, оскільки покоління курців старіє і втрачає здоров’я. Крім цього, закони, що забороняють куріння в публічних місцях, не запобігають курінню серед підлітків. Цікаво, що серед сучасних тінейджерів частіше курять дівчата, а не хлопці.

Захворювання дихальної системи, які можна уникнути, якщо вести здоровий спосіб життя, щодня вбивають 80 чоловік.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.