Міністерство закордонних справ України
МЗС запевняє Італію в європейському виборі України

7 жовтня. Київ. Глава МЗС Італії відмітив позитив у розвитку України.

Вчора, 6 жовтня, відбулася телефонна розмова Міністра закордонних справ України Костянтина Грищенка з Міністром закордонних справ Італійської Республіки Франко Фраттіні. Під час розмови глава українського МЗС поінформував колегу про розвиток демократичних та політичних процесів в Україні, зокрема, в контексті рішення Конституційного Суду щодо скасування так званої „політичної реформи” 2004 року, повідомляє прес-служба МЗС.

Міністр закордонних справ Італії, зі свого боку, позитивно оцінив досягнуту в Україні стабільність, яка має стати необхідною передумовою успішної реалізації соціально-економічних та правових реформ, необхідних для досягнення європейського рівня розвитку, відзначає МЗС.

Також глави зовнішньополітичних відомств обговорили хід переговорів між Україною та Європейським Союзом з питань укладання Угоди про асоціацію, створення зони вільної торгівлі та скасування віз для українських громадян. Франко Фраттіні підкреслив, що офіційний Рим підтримує євроінтеграційні прагнення України і готовий надавати сприяння українській стороні на цьому шляху.

Нагадаємо, нещодавно Парламентська Асамблея Ради Європи висловила свою думку щодо демократії в Україні у відповідній резолюції, де висловила стурбованість у зв’язку з концентрацією повноважень новою владою України. Крім того, ПАРЄ визнала факти тиску на громадянське суспільство з боку СБУ, висловила сумнів щодо законності проведення місцевих виборів в Україні, а також відправила рішення КСУ щодо внесення змін до Конституції на перевірку до Венеціанської комісії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.