отруйний шлам
отруйний шлам може потрапити в Дунай

Вчора Угорщина попросила про допомогу Євросоюз і порушила кримінальну справу у зв’язку з розливом отруйного червоного шламу – катастрофою, в результаті якої загинули 4 людини, постраждали 120 і були евакуйовані сотні, повідомляє The Times.

“Наростають побоювання, що отрута може потрапити в Дунай, і країни, розташовані нижче за течією, стривожені, пише кореспондент Адам Лебор. У чотирьох угорських селах багато людей отримали опіки шкіри при контакті зі шламом. “Очевидно, 40 кв. км переважно сільськогосподарських земель отруєні, забруднені надовго. Якщо у шламі містяться миш’як, ртуть та інші подібні речовини, річки і грунтові води можуть постраждати в довгостроковій перспективі”, – говорить офіційний представник Greenpeace Хервіг Шустер.

На вчорашній день причини витоку шламу, що сталася на глиноземному заводі в місті Айка, поки не були з’ясовані. Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не згоден з твердженнями власників заводу, що сталося стихійне лихо, і припускає, що винен людський фактор.

“За словами екологів, витік продемонстрував ризики користування заводами і резервуарами комуністичного періоду, коли стандарти безпеки були набагато нижчі та турбота про екологію слабшою”, – пише газета. Тим часом з’ясувалося, що страховий поліс компанії Hungarian Aluminium, якій належить завод, поширюється лише на 32 тис. фунтів збитку.

Джерело: The Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.