фінансова криза
Фінансова криза майже не довела Ісландію до банкрутства. А тепер ісландців виселяють з їхніх домівок.

Сотні маніфестантів зібралися біля будівлі ісландського парламенту в центрі Рейк’явіка, в очікуванні вирішення питання про заморожені виплати за кредитами на нерухомість. Коли стало відомо, що парламент проголосував за відновлення виплат, заморожених протягом 6 місяців, присутні прийшли в обурення. У парламентаріїв полетіли яйця і інші предмети.

Відновлення виплат означає, що тисячі ісландців позбудуться своїх будинків: з-за фінансової кризи вони залишилися без роботи і виплачувати кредит не в змозі. За даними ісландських ЗМІ, 400 будинків будуть виставлені на продаж. Така ж доля може чекати в найближчому майбутньому ще 40 ісландських тисяч сімей.

Масштабна економічна криза 2008 року ледь не обернулася для Ісландії повним банкрутством, уникнути якого їй вдалося лише завдяки допомозі Міжнародного валютного фонду.

Маніфестанти звинувачували урядовців у тому, що виселяючи з будинків власних громадян, вони водночас продають заводи, щоб відшкодувати збитки зарубіжним вкладникам, що постраждали через колапс ісландських банків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.