Іран, прапор
Влада Ірану каже, що затримала кібер-шахраїв

Влада Ірану оголосила про затримання низки осіб, які брали участь у спробі кібернетичного саботажу національної ядерної енергетичної програми.

Потужний комп’ютерний вірус Stuxnet атакував об’єкти інфраструктури по всьому світу, але найбільше випадків було відзначено в Ірані.

Виступаючи в минулу суботу по національному телебаченню, міністр інформації (керівник іранських спецслужб) Хейдар Мослехі заявив, що Іран “розкрив шкідливу діяльність”, яка веде західні держави в кібернетичному просторі країни. За його словами, іранські спецслужби “розробили і реалізували заходи з нейтралізації даної активності”. У результаті було затримано декілька осіб, яких глава іранської контррозвідки назвав “шпигунами”. Їх особи поки не розкриваються.

Звертаючись до населення країни, Мослехі заявив, що “національні спецслужби повністю перевірили кібернетичний простір Ірану і більше не допустять нанесення шкоди робіт в ядерній області”.

Згідно інформації, що надійшла на минулому тижні з Тегерана, в комп’ютерних мережах Ірану з’явився програмний вірус Stuxnet. Серед інших ураженим виявилося електронне обладнання Бушерської АЕС. Фахівці вважають, що небезпечний комп’ютерний вірус був спеціально створений з метою викликати хаос на іранських ядерних об’єктах.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.