iPod
Сім'я iPod відсвяткувала день народження

24 жовтня. 23 жовтня поточного року плеєр iPod по праву може відзначати своє дев’ятиріччя. Адже перший з них був випущений Apple в цей день 2001 року, поклавши початок серії найпопулярніших плеєрів, які лідирують на ринку і сьогодні.

Перший iPod був сумісний з комп’ютерами Mac, оснащувався 5 Гб вінчестером і міг зберігати до 1000 треків. Причому, модель була досить дорогою: вона коштувала $399. Потім з’явилися iPod другого покоління для Windows і Mac OS X, після них на ринок виходили моделі з більш ємним накопичувачем, iPod photo, iPod video, iPod classic, iPod mini, iPod shuffle, iPod nano і, нарешті, iPod touch.

Серія медіаплеєрів iPod 2010 року включає в себе мініатюрний і простий iPod shuffle, компактний iPod nano з тачскрін у всю передню панель, iPod classic з екраном і коліщатком управління під ним і iPod touch c великим сенсорним дисплеєм і двома камерами. До речі, зараз найпотужніша його модифікація на 64 Гб коштує в США $399, як перший iPod, але наскільки помітна різниця у функціональності!

Цікава й історія виникнення назви iPod. ЇЇ придумав незалежний копірайтер Вінні Чіко (Vinnie Chieco), надихнувшись культовим фільмом Стенлі Кубрика “Космічна одіссея 2001 року”.

Назва iPod походить від EVA Pod – невеликих космічних капсул, які можуть вилітати з великого корабля. Саме такий EVA Pod нагадав Чіко білий прототип першого iPod. Крім того, копірайтер подумав, що комп’ютер і компактний медіаплеєр, пов’язані між собою, співвідносяться приблизно так само, як великий і маленький космічні кораблі.

Джерело Ferra

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.