Неонацисти
Пекельні сусіди Німеччини

Селеще Ямель на сході Німеччини колись було пасторальним раєм, поки неонацисти не почали скуповувати там будинки, пише The Independent. Ямель – скупчення десяти напіврозвалених ферм серед лісів і березових гаїв Мекленбурга, в декількох кілометрах від портового міста Вісмар. При в’їзді в село стоїть саморобний щит “Браунау-ам-Інн 855 км” зі стрілкою, що вказує на місце народження Гітлера, оповідає кореспондент Тоні Патерсон.

На перехресті лежить валун з написом “Громада села Ямель: вільна, соціальна і національна”. “У Німеччині як і раніше заборонені свастика і нацистські девізи, тому прикметники підібрані так, щоб асоціюватися з націонал-соціалізмом, але не порушувати закон”, – пояснює автор. Населення Ямеля – близько 40 осіб. У 7 з 10 будинків члени сім’ї або складаються з ультраправої Націонал-демократичної партії, або її завзято підтримують. Місцеві жителі Хорст і Біргіт Лохмеєр намагаються боротися: кожне літо організовують у своєму великому саду антинацистський рок-фестиваль. Але цього літа банда п’яних неонацистів напала на одного з глядачів, і йому зламали ніс.

Ямель – тривожний символ фіаско демократії в колишній Східній Німеччині, вважає автор. У землях Саксонія та Мекленбург – Передня Померанія Націонал-демократична партія пройшла до парламенту. У вересні цього року були опубліковані нові дані, згідно з якими з 1990 року від рук ультраправих загинули 137 осіб – утричі більше, ніж за офіційною статистикою. У 2009 році ультраправі скоїли в Німеччині 891 напад.

“Тим не менш, сьогоднішня політична атмосфера в Німеччині мовби заохочує доктрину ультраправих”, – пише автор. Так, стала бестселером книга Тіло Сарразіна, який, на думку автора, “впевнений, що іммігранти-мусульмани – або злочинці, або паразити”. Минулого тижня провідні члени правлячої консервативної партії закликали заборонити імміграцію турків і арабів. Були також опубліковані результати соцопитування, згідно з якими більше третини німців вважають, що країну захопили іноземці, а кожен п’ятий респондент хотів би, щоб Німеччину очолив сильний лідер.

“Мекленбург – Передня Померанія, яка страждає від безробіття, є, мабуть, розсадником таких поглядів. Уряд землі так стурбований спробами неонацистів впровадитися в дитячі садки та інші виховні установи, що узяв з вчителів присягу, що підтверджує їхню прихильність демократії”, – говориться в статті.

Націонал-демократична партія існує в Німеччині з 1964 року і з самого початку викликає асоціації з неонацизмом. Партія завжди відкидала ці звинувачення. Але, наприклад, після обрання Обами вона заявила, що Білий дім захопила Африка. У федеральному парламенті представників партії немає, але її потужність на сході Німеччини безсумнівна, відзначає газета.

Джерело: Independent

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.