керченська протока, крим, мапа
Міст через керченську протоку знов актуальний

Давня ідея будівництва моста між Росією і Україною через Керченську протоку, проти якої заперечував попередній український президент Віктор Ющенко, знову актуальна на тлі відновлення дружби між Москвою і Києвом, повідомив високопоставлений чиновник Кремля.

Новий український лідер Віктор Янукович у понеділок – вже не в перший раз після обрання в цьому році – зустрінеться зі своїм колегою Дмитром Медведєвим у російському Геленджику, і міст стане однією з тем бесіди, повідомив журналістам у п’ятницю помічник Медведєва Сергій Приходько.

“Давня ідея, яку висловлював свого часу колишній мер Москви Юрій Михайлович Лужков, зараз стала більш актуальною”, – сказав Приходько, нагадавши про різке потепління у російсько-українських відносинах зі зміною президента України в минулому лютому.

У 2003 році Керченська протока стала предметом суперечки Москви і Києва, після того як влада російського Краснодарського краю спробували побудувати дамбу в напрямку українського острова Тузла. Українські політики звинуватили Росію у посяганні на територію Україну. Пізніше сторони прийшли до компромісу в проблемі демаркації кордону.

“Негативне ставлення до цього проекту поступається місцем обережного оптимізму – є очікування зростання товарообігу, – сказав Приходько про міст через протоку. – Пожвавлення торгівлі між Україною і Росією робить постановку цього питання не такою абстрактною, як раніше”.

Він повідомив, що сторони готують техніко-економічне обґрунтування.

Приходько не зміг назвати приблизну вартість проекту, зазначивши лише, що “це справа дорога”.

Українські ЗМІ цитували Лужкова, згідно з яким московський уряд був готовий вкласти в будівництво моста через Керченську протоку біля $100 мільйонів. На цьому тижні Лужков позбувся посади мера столиці за указом Медведєва, який став кульмінацією публічного політичного розбрату, рідкісного для монолітної на вигляд вертикалі російської влади.

Джерело Reuters