керченська протока, крим, мапа
Міст через керченську протоку знов актуальний

Давня ідея будівництва моста між Росією і Україною через Керченську протоку, проти якої заперечував попередній український президент Віктор Ющенко, знову актуальна на тлі відновлення дружби між Москвою і Києвом, повідомив високопоставлений чиновник Кремля.

Новий український лідер Віктор Янукович у понеділок – вже не в перший раз після обрання в цьому році – зустрінеться зі своїм колегою Дмитром Медведєвим у російському Геленджику, і міст стане однією з тем бесіди, повідомив журналістам у п’ятницю помічник Медведєва Сергій Приходько.

“Давня ідея, яку висловлював свого часу колишній мер Москви Юрій Михайлович Лужков, зараз стала більш актуальною”, – сказав Приходько, нагадавши про різке потепління у російсько-українських відносинах зі зміною президента України в минулому лютому.

У 2003 році Керченська протока стала предметом суперечки Москви і Києва, після того як влада російського Краснодарського краю спробували побудувати дамбу в напрямку українського острова Тузла. Українські політики звинуватили Росію у посяганні на територію Україну. Пізніше сторони прийшли до компромісу в проблемі демаркації кордону.

“Негативне ставлення до цього проекту поступається місцем обережного оптимізму – є очікування зростання товарообігу, – сказав Приходько про міст через протоку. – Пожвавлення торгівлі між Україною і Росією робить постановку цього питання не такою абстрактною, як раніше”.

Він повідомив, що сторони готують техніко-економічне обґрунтування.

Приходько не зміг назвати приблизну вартість проекту, зазначивши лише, що “це справа дорога”.

Українські ЗМІ цитували Лужкова, згідно з яким московський уряд був готовий вкласти в будівництво моста через Керченську протоку біля $100 мільйонів. На цьому тижні Лужков позбувся посади мера столиці за указом Медведєва, який став кульмінацією публічного політичного розбрату, рідкісного для монолітної на вигляд вертикалі російської влади.

Джерело Reuters

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.