Тімоті Гайтнер
Тімоті Гайтнер

Листа американського міністра фінансів Тімоті Гайтнера, написаному напередодні сьогоднішньої зустрічі міністрів фінансів G-20 і голів емісійних банків, присвячена стаття в німецькій Handelsblatt. У редакції є копія листа, і автори матеріалу Доната Рідель і Маркус Цінер стверджують, що слова Гайтнера “здатні викликати обурення багатьох його європейських і азіатських колег”.

На цей раз Гайтнер вимагає, щоб країни, у яких обсяги експорту значно перевищують обсяги імпорту, наприклад Німеччина, Китай і Японія, підвищували внутрішній попит, скорочуючи податки і зміцнюючи власну валюту. Країни ж з хронічним дефіцитом торговельного балансу, в першу чергу США, навпаки, за його словами, повинні стимулювати експорт і проводити політику економії. При цьому Гайтнер допускає винятки для країн, у яких в структурі експорту переважають природні ресурси – “єдина поступка зроблена країнам на зразок Росії”, пише видання.

Негативна реакція, йдеться далі в статті, послідувала негайно від Росії, Індії та Німеччини. Німецька позиція, заявив заступник міністра фінансів Німеччини, полягає в деескалації заради запобігання після кризи світових економічних і валютних війн.

Правда, вчора Гайтнер підкреслив, що Сполучені Штати не проводять цілеспрямовану політику на послаблення долара. Це може означати, вважає видання, що він не вважає за необхідне подальше ослаблення долара щодо євро і ієни.

Джерело: Handelsblatt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.