Грузія впустить РОсію в СОТ

8 жовтня. Тбілісі. Грузія більше не заважатиме вступу Росії до Світової організації торгівлі. Про це заявив грузинський прем’єр Ніка Гілаурі.

За його словами, Грузія буде боротися за втрачені території, в чому Тбілісі пообіцяла підтримати держсекретар США Хілларі Клінтон, але визнання Росією незалежності Абхазії і Південної Осетії і присутність російських миротворців у цих республіках не завадять членству Москви у СОТ.

Грузія як повноправний учасник цієї організації не буде включати свої ресурси і блокувати вступ Росії до СОТ. “СОТ – це організація, яка встановлює правила поведінки, і вступ Росії до неї може зробити Росію більш цивілізованою”, – сказав прем’єр-міністр Грузії.

Тим часом ці заяви грузинського прем’єра різняться з його ж вчорашніми словами про те, що Грузія погодиться з членством Росії в СОТ тільки в тому випадку, якщо грузинські митники будуть допущені на територію Абхазії і Південної Осетії. За висловлену раніше думку Гілаурі, входження Росії до Світової організації торгівлі буде тільки на руку Грузії, адже за правилами СОТ Москву зобов’яжуть зробити прозорими митні та прикордонні переходи, а два з таких переходів на кордоні з Росією як раз не мають “відкритості”.

Говорячи ж про можливість членства Грузії в Північноатлантичному альянсі, Гілаурі підкреслив, що це питання “залишається на столі”, але вимагає згоди багатьох країн. “Більшість населення Грузії бажає вступу до НАТО“, – запевнив він, повідомивши, що Грузія буде брати участь в листопадовому саміті НАТО в Лісабоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.