USAID
USAID

Існує ймовірність, що великий підрядник Сполучених Штатів в Афганістані, сам того не відаючи, виплачує мільйони доларів повстанцям ісламістського руху “Талібан”, – така експертна оцінка генерального інспектора Управління міжнародного розвитку США (USAID), на яку посилається The Foreign Policy.

Мова йде про гроші, які афганські субпідрядники Мерілендської компанії Development Alternatives, Inc. (DAI), що займається відновлювальними роботами в найбільш проблемних зонах Афганістану, ймовірно передавали в якості “хабарів та плати за заступництво”. Самій DAI ставлять в докір лише “недостатній нагляд” за найманою силою, а субпідрядників до того ж підозрюють у вимаганні відкатів за контракти з USAID. За наявними відомостями, за 2009 рік вони таким чином отримали 5,2 млн доларів.

Після публікації доповіді, ініційованої серією публікацій у пресі, USAID зажадало від DAI посилити контроль фінансових потоків. Президент компанії Джеймс Бумгард заявив, що йому вже доводилося закривати деякі проекти та звільняти співробітників, а процедури моніторингу та звітності в DAI постійно посилюються. Прес-секретар Стівен О’Коннор розкритикував доповідь генерального інспектора за “умоглядність” та надмірну кількість припущень.

Джерело: The Foreign Policy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.