корупція, хабарі
Греція найбільш корумпована серед країн ЄС

Згідно з дослідженням Trancparency International, Греція визнана найкорумпованішою країною Євросоюзу. Її рейтинг опустився нижче рівня Румунії і Болгарії і зрівнявся з китайським. У цілому, Греція зайняла 78-е місце в рейтингу зі 178 держав світу.

Поруч з Грецією виявилися Китай, Колумбія, Лесото, Перу, Сербія і Таїланд. У такій “компанії” Греція опинилась навіть незважаючи на оголошену прем’єр-міністром країни Георгіосом Папандреу політику по боротьбі з корупцією і некомпетентним управлінням.

Минулого тижня вищі чиновники Греції визнали, що корупція в системі охорони здоров’я обходиться країні в кілька мільярдів євро щорічно.

– «Витрати на медикаменти в Греції подвоїлися за останні 4 року і склали 9 мільярдів євро. Значна частина цих коштів це хабарі, що циркулюють серед чиновників, які розподіляють рецепти на ліки», – заявив керівник торговельного департаменту міністерства розвитку Греції Стефанос Комнінос.

Камінос також заявив, що корупція вразила не тільки сферу охорони здоров’я, а й інші сфери економіки з причини малої прозорості та помилок в управлінні.

Нагадаємо, цьогорічний  рівень корупції в Україні оцінили у 2,4 бали – це 134-143 місце серед 178 країн, охоплених індексом.

Джерело:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.