Михайло Горбачов
Горбачов радить США вивести війська з Афганістану

27 жовтня. У США є лише один спосіб закінчити військову кампанію в Афганістані – вивести звідти війська. У цьому впевнений колишній президент СРСР Михайло Горбачов, який таким же чином у 1989 році закінчив десятирічну війну в Афганістані.

«Перемога в Афганістані неможлива. Обама правий у своєму рішенні вивести війська. Неважливо, наскільки важким буде це рішення», – заявив Горбачов в інтерв’ю BBC.

Горбачов додав, що коли радянські війська готувалися до виходу з Афганістану, США займалися підготовкою тих самих терористів, які діють зараз на території Афганістану та Пакистану. Ця обставина, за словами Горбачова, значно ускладнює виведення американських військ.

«Але яка альтернатива – влаштовувати другий В’єтнам? Посилати туди вже півмільйона солдатів? Це не спрацює», – сказав Горбачов.

Коментарі колишнього президента СРСР з’явилися практично одночасно з інформацією про те, що Росія погодилася надати допомогу військам НАТО і США у військовій операції в Афганістані. Очікується, що офіційно про це буде оголошено на саміті НАТО в Лісабоні в листопаді поточного року.

«Саміт ознаменує собою початок нового етапу у взаєминах Росії і НАТО. Ми сподіваємося знайти спільну мову з широкого кола питань, в яких ми могли б діяти спільно. До них відносяться контртерористична і антинаркотична діяльність на території Афганістану», – заявив генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

Рассмусен також відзначив, що війська США і НАТО залишаться в Афганістані ще на тривалий час. Відповідний документ буде також підписано на саміті в Лісабоні. Раніше президент Афганістану Хамід Карзай заявив, що армія і поліція Афганістану зможуть взяти контроль над країною не раніше 2014 року. Повного виведення іноземних військ з Афганістану не слід очікувати найближчим часом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.