Google збирає ціни індекс цін

12 жовтня. США. Компанія Google зайнялася власними підрахунками інфляції у всіх країнах світу, де вона присутня. Ціни на товари і послуги щодня відслідковуються в інтернеті. Google Price Index може стати альтернативою офіційній статистиці.

Роботу над створенням індексу очолював головний економіст Google Хал Варьян.. За його словами, економічні дані за допомогою інтернету можуть утворюватися і оновлюватися набагато швидше. Адже офіційна статистика збирається вручну за цінами в магазинах і публікується лише раз на місяць із затримкою в кілька тижнів. Втім, на конференції в Колорадо, де Варьян представив свою нову ідею, він підкреслив, що ще не впевнений, що Google буде відкрито публікувати свій GPI.

Поки система працювала в тестовому режимі. І, до речі, показала, що з різдвяних свят у США “спостерігається чіткий тренд руху до дефляції”. У той же час у Великобританії, за його словами, за той же проміжок часу можна помітити «невеликий інфляційний тренд».

При цьому Варьян підкреслив, що GPI не можна вважати повною заміною офіційного індексу споживчих цін. Адже в інтернеті зовсім інший кошик товарів і послуг. Так, якщо в офіційному індексі частка нерухомості в підрахунку інфляції становить 40%, в інтернеті – всього 18%.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.