рукопис
Кумранські рукописи будуть доступні для всіх

20 жовтня. Ізраїль. Ізраїльське управління старожитностей спільно з американською компанією Google опублікує в Інтернеті давньоєврейські Кумранські рукописи, також відомі, як рукописи Мертвого моря. Тепер з ними зможуть безкоштовно і швидко ознайомитися вчені з усього світу.

Згідно із задумом авторів проекту, давньоєврейські тексти, які були створені близько 2 тисяч років тому, будуть опубліковані у відкритому доступі. Автори проекту мають намір викласти в Інтернет фотографії оригінальних манускриптів високого розрішення, щоб всі охочі могли отримати уявлення про оригінальний текст. Перша порція фотографій з’явиться у відкритому доступі протягом найближчих декількох місяців.

Текст сувоїв буде доступний не тільки на івриті, але і на грецькій, арамейській, англійській та інших мовах. Крім того, Google інтегрує в онлайн-версію рукописів можливість використання перекладача текстів.

Кумранські рукописи вперше стануть доступні настільки широкій публіці. Поки що ознайомитися із ними можуть лише обрані вчені. Вони зберігаються в Музеї Ізраїлю в Єрусалимі в спеціальному сховищі. Кожному вченому, який приїжджає ознайомитися з рукописами, дають на роботу не більше трьох годин на кожен фрагмент.

Кумранські рукописи – це близько 30 тисяч манускриптів та їх фрагментів, які були виявлені в 1947 році в печерах Іудейської пустелі в Ізраїлі. У Кумранських рукописах, які були створені більше 2 тисяч років тому, містяться біблійні тексти, апокрифи та література кумранскої християнської громади.

Джерело AP

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.