Google, автопілот
Компанія Google розробив ПЗ автопілот

Днями компанія Google повідомила про завершення тестування нового програмного забезпечення, яке дозволяє автомобілю їхати без водія. За словами представника американської компанії, автомобілі з програмним забезпеченням кілька місяців їздили по дорогах Каліфорнії.

Як пояснили в компанії, експеримент тривав кілька місяців. За цей час 7 автомобілів з встановленим програмним забезпеченням проїхали в режимі автопілота 225 тисяч кілометрів по жвавих магістралях в Каліфорнії. Під час випробувань за кермом автомобіля сидів водій, який повинен був взяти керування на себе, якщо щось піде не так. За час експерименту стався лише один інцидент: в автомобіль, що їде на автопілоті, ззаду врізалася інша машина.

Американська компанія займалася розробкою цього унікального програмного забезпечення з 2005 року. Над проектом працювали запрошені Google інженери, які раніше займалися розробкою машин-роботів. Вихід технології на ринок відбудеться не раніше, ніж через 8 років.

На думку представника Google Себастьяна Труна, який став одним з авторів проекту, технологія має ряд очевидних переваг. За підрахунками інженерів, завдяки розробленому програмному забезпеченню автомобілісти могли б уникнути близько 50 відсотків усіх аварій із смертельним результатом. Крім того, комп’ютерна система, яка керує автомобілем, набагато швидше реагує на зміну ситуації на дорозі, а значить, є більш безпечною.

Джерело: CNN

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.