Віктор Щадея
Журналісти Ужгорода просять захисту від мера міста

18 жовтня. Головний редактор ужгородської газети “Місцевий час” Віктор Щадей звернувся до прокурора Закарпатської області з проханням захистити його від дій мера Ужгорода Сергія Ратушняка.

Подаємо повний текст звернення:

Звернення

Останніми днями в Ужгороді відбуваються протиправні дії щодо мене та щодо членів територіальної виборчої комісії. Я пов’язую це з своєю професійною діяльністю та з виборчою кампанією в місцеві органи влади.

Газета “Місцевий час” висвітлює проблеми м. Ужгород та діяльність міської влади щодо вирішення цих проблем. Ми розміщали багато критичних матеріалів відносно бездіяльності міського голови Сергія Ратушняка. В підконтрольних меру ЗМІ мене, як редактора газети, обливали брудом. В ході моєї роботи начальником муніципальної міліції міста навіть було здійснено напад на мене.

Щоб брати активнішу участь в громадському житті і мати змогу вирішувати проблеми, які висвітлює наша газета, я вирішив балотуватися в міську раду від округу №19. Чи то по цій причині, чи по іншим, на цей же округ було виставлено кандидатуру доньки Сергія Ратушняка – Світлани Ратушняк. На прес-конференції в середу, 13 жовтня, я розповів журналістам про цей факт. Цього ж дня, приблизно в 19.25, на мій мобільний з прихованого номера мені подзвонили і погрожували фізичною розправою.

В п’ятницю, 15 жовтня, я в якості журналіста брав участь в сесії міської ради. На цьому засіданні Сергій Ратушняк одразу почав погрожувати мені фізичною розправою та висловлювати образи на мою адресу. На провокації Ратушняка я не піддавався і намагався його заспокоїти. Однак він не вгамовувався і навіть вирушив в мою сторону з криками – його справжні наміри так і залишились невідомими.

Як мені стало відомо, в місті відбулись провокації відносно членів територіальної виборчої комісії. 11 жовтня територіальна комісія проводила своє засідання. Я теж брав участь в засіданні комісії, виступав перед членами ТВК, звертаючись до них з проханням залишатись чесними і попереджаючи про спроби підкупу членів ТВК.

Цього ж дня комісія винесла попередження відносно кандидата в мери Віктора Погорєлова.

В п’ятницю адміністративним судом дане рішення ТВК було скасоване, як безпідставне. Це може стати підставою розпуску комісії. Члени комісії зрозуміли, що їх використовували, підставляючи під протиправні дії.

В цій ситуації починаються провокації проти членів ТВК зі спробами їх залякати. Мета таких дій очевидна – дехто пробує залякати членів комісій, щоб не втратити свій контроль над ними.

Заодно дехто пробує використати ці провокації проти мене. Певні особи цим самим відвертають увагу від себе, налаштовуючи членів ТВК проти мене.

Я не збирався реагувати на дії Сергія Ратушняка щодо мене. Адже ні для кого не є таємницею його неадекватна поведінка. Проте в даному випадку мова вже йде не тільки про мене, а й про інших людей.

Враховуючи, що провокації в місті набули загрозливого характеру, вважаю за необхідне звернутись до правоохоронних структур з проханням запобігти можливим провокаціям в майбутньому та спробам залякування журналістів і членів ТВК.

Всі погрози та провокації щодо мене та щодо членів ТВК повинні бути розслідувані, винуваті мають бути покарані. Вважаю, що гарантування безпеки редактора газети і тим більше членів ТВК напередодні виборів – основний обов’язок правоохоронних органів.

Неприпустимо, коли члени виборчих комісій чи журналісти втягуються в політичні конфлікти. Враховуючи напружену ситуацію в місті і неврівноваженість деяких політиків, це може призвести до непередбачуваних наслідків. Щоб ми не стали жертвами в чужих іграх, правоохоронці повинні стати на захист закону.

Звернення направлено також до начальника УМВС України в Закарпатській області Русину В.П. та Начальнику УСБУ в Закарпатській області Сітар В.Д.

Джерело Закарпаття онлайн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.