Сила глухих людей в очах

12 жовтня. Канада. У людей, глухих від народження, може розвинутися «суперзір» в якості компенсації за фактичну відсутність одного з органів почуттів. Мозок здатний адаптуватися до втрати слуху, посилюючи функцію зору, вважають вчені з Канади.

Та частина мозку, яка зазвичай обробляє звукову інформацію, може використовуватися для обробки візуальної інформації. Це відкриття зробили вчені з університету Західного Онтаріо (Канада), що вивчали поведінку кішок – єдиних тварин, які, окрім людей, можуть народитися глухими.

Дуже часто глухі від народження люди розповідають про те, що інші органи чуття у них працюють чудово. Експерти вважають, що в дитинстві, коли зв’язки між нервами тільки налагоджуються, мозок може компенсувати втрату роботи одного з органів почуттів, удосконаливши роботу інших. Наприклад, ділянка мозку, яка відповідає за периферійний слух, починає обробляти периферійну візуальну інформацію. У зв’язку з цим кішки, і, швидше за все, люди, володіють підвищеною здатністю помічати рухомі предмети.

Наш мозок дуже оперативний, в ньому нічого не пропадає задарма, пояснюють автори роботи. В якості компенсації в мозку відбуваються корисні зміни. Наприклад, глуха людина швидше помітить рухому на відстані машину за допомогою периферійного зору, а також більш точно визначить, як швидко вона рухається.

Джерело Здравоє

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.