діти Гаїті холера
Гаїті звинувачує ООН у розповсюджені холери

30 жовтня. Гаїті. Кілька тисяч гаїтян влаштували в п’ятницю демонстрацію протесту біля казарм солдатів ООН з Непалу в місті Міребалаіс. На думку жителів Гаїті, саме військовослужбовці ООН винні у спалаху холери в карибському державі, яка вже забрала життя 330 осіб.

Демонстранти звинуватили непальців у поширенні холери і зажадали виведення їх з Гаїті. Причиною акції протесту стали чутки про те, що холера була занесена в Гаїті звідкись ззовні. Зокрема, таке припущення висловила Всесвітня організація охорони здоров’я. При цьому контингент непальських солдатів прибув на Гаїті 9-10 жовтня, а до цього в самому Непалі було зафіксовано спалах холери. За словами командування ООН, однак, жодних випадків захворювання холери серед непальських солдатів і офіцерів відзначено не було.

Нагадаємо, 21-22 жовтня в Гаїті були зафіксовані перші випадки смертей людей, хворих на холеру. До початку суботи, 23 жовтня, число загиблих склало 194 людини, і воно продовжило рости. За даними влади держави в Карибському морі, загальна кількість хворих холерою тоді перевищила 2200 осіб. За інформацією місії ООН в Гаїті, центром епідемії стала провінція Артібоніт. У портовому місті Сен-Марк, де було зареєстровано декілька десятків смертей, почалася паніка – жителі стали спішно залишати свої будинки, намагаючись перебратися в сільську місцевість.

За словами представників місії ООН в Гаїті, найбільшу небезпеку становить зараз поширення захворювання, яке може потрапити до табору біженців, які перебувають навколо гаїтянської столиці Порт-о-Пренса.

Джерело DPA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.