Jean-Paul Guerlain, Поль Герлен
Французькі негри звинуватили Поля Герлена у расизмі

17 жовтня. Париж. Представник знаменитої династії французьких парфумерів Жан Поль Герлен (Jean-Paul Guerlain) опинився в центрі скандалу. 73-річний парфумер в інтерв’ю ужив слово “негр”. Правозахисні організації Франції звинуватили його в расизмі і мають намір подати на Герлена до суду.

Причиною скандалу стало інтерв’ю парфумера телеканалу France 2.

“Мені в моєму житті доводилося тяжко працювати як негру. Я, звичайно, не знаю, як працюють негри, але працювати мені довелося багато”, – заявив літній парфумер.

Сам Герлен пояснив потім, що він не хотів нікого ображати своєю заявою, а використовував це формулювання як стійкий вираз.

Тим не менше, відразу дві правозахисні організації у Франції – SOS Racisme і Союз чорношкірих Франції (Cran) – заявили, що подадуть на Герлена до суду.

За словами представників цих організацій, вони не задоволені поясненнями парфумера, а його висловлювання є образливим кліше часів колоніалізму.

“Подібні расистські заяви вступають у протиріччя з декларованими цінностями власника марки Guerlain, концерну LVMH. І тому ми не задовольнимося простим листом з вибаченнями”, – пообіцяли французькі негри з організації Cran.

Вони зажадали від власника бренду Guerlain – компанії LVMH, дистанціюватися від Жана Поля Герлена.

Нагадаємо, Жан Поль Герлен є останнім представником династії французьких парфумерів Герлен. У 1992 році його бренд був куплений концерном LVMH.

Джерело AFP

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.