Ізраїль, прапор
Новий законопроект класифікує ізраїльтян

Про новий законопроект, що посилює положення про надання ізраїльського громадянства, пише сьогодні німецька Frankfurter Rundschau. Якщо він буде прийнятий, то без визнання у лояльності Ізраїлю “як єврейській і демократичній державі” жоден неєврей більше не зможе стати громадянином Ізраїлю. Євреїв, які переселяються до Ізраїлю згідно із Законом про повернення, поправки стосуватися не будуть.

Законопроект, повідомляє автор публікації Інге Гюнтер, підтримує правляча коаліція на чолі з прем’єр-міністром Біньяміном Нетаньяху, хоча Робоча партія, лівий член коаліції, ставиться до нього суперечливо.

Новий закон буде стосуватися виключно нових переселенців, мовиться далі в статті. Перш за все, громадян арабських меншин Ізраїлю, які вступають у шлюб з вихідцями із Західної Йорданії.

Крім того, пише Гюнтер, закон повністю відповідає вимозі, висунутій Нетаньяху до палестинців, щоб ті визнавали Ізраїль єврейською державою. Було б логічним, йдеться в обгрунтуванні законопроекту, щоб Ізраїль пред’являв рівні вимоги до всіх, хто хоче стати її громадянином. Однак, вважає депутат Кнесету Ахмед Тібі, “ця законодавча ініціатива санкціонує дискримінацію арабів”. Тепер до арабських меншин будуть ставитися як до громадян другого сорту.

Джерело: Frankfurter Rundschau

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.