Віктор Янукович
Віктор Янукович

15 жовтня. Європейська преса не вірить у політичні реформи нової влади України. Газети критикують звинувачення маловідомої юридичної фірми, що проводила на замовлення Миколи Азарова аудит діяльності Кабміну Тимошенко

Німецька газета Frankfurter Allgemeine Zeitung пише, що, звичайно, говорити про те, що за часів прем’єрства Юлії Тимошенко не було ніяких зловживань державними коштами, не доводиться.

Однак, якщо поглянути на розвиток України з приходом до влади Віктора Януковича, то зовсім не віриться, що хто-небудь з нинішнього політичного керівництва в Києві серйозно переймається проблемами корупції – головне, щоб на цьому наживалися правильні, тобто «свої» люди.

Тому, логіка висунутих проти екс-прем’єр-міністра України звинувачень, на думку Frankfurter Allgemeine, цілком очевидна. Найпотужнішу в даний час опозиційну діячку слід прибрати з дороги. Адже наприкінці жовтня в країні пройдуть місцеві вибори.

«Результат цих виборів готують за старим сценарієм, типовому ще за часів напівзлочинного і поваленого «помаранчевою» революцією режиму президента Леоніда Кучми. У даний момент Юлії Тимошенко не залишається нічого іншого, як захищатися від компрометуючих закидів. Але вже незабаром слід очікувати, що проти неї та її оточення буде порушено кримінальну справу», пише видання.

У міжнародної антикорупційної мережі Transparency International вважають, що аудит, який нібито підтверджує корупцію членів Кабінету міністрів, очолюваного Тимошенко, виглядає як політичне зведення рахунків.

За словами регіонального координатора організації у Східній Європі та Центральній Азії Міклоша Маршалла, такий «аудит» дискредитує боротьбу з корупцією.

«Ми вітаємо боротьбу зі зловживанням коштами платників податків. Будь-який урядовий чиновник у демократичній країні повинен бути підзвітним. Однак, судячи з повідомлень з України, згадане розслідування має істотні недоліки. На мою думку, воно не було незалежним. Воно було проведено за дорученням нового уряду проти попереднього уряду. Дуже важко стверджувати, що тут мова йде про повноцінне розслідування, а не про «полювання на відьом», – зазначив Маршалл.

Представник Transparency International не бачить сенсу в тому, щоб «викривати» у такий спосіб політичних опонентів, ледве прийшовши до влади, адже проблема корумпованості державної влади різних рівнів в Україні далеко не нова.

За матеріалами Frankfurter Allgemeine Zeitung, Фокус

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.