Конрад Шуллер
Конрад Шуллер - кореспондент FAZ

Україна визнала, що за кореспондентом FAZ Конрадом Шуллером було встановлено спостереження, хоча спочатку Київ відкидав подібне припущення, називаючи його “провокацією”, пише сьогодні в редакційній статті Frankfurter Allgemeine. Про це в інтерв’ю недільному випуску видання розповів голова Служби безпеки України (СБУ) Валерій Хорошковський.

Ще раніше, повідомляє газета, Конраду Шуллеру стало відомо, що “як мінімум двоє” з тих, з ким він мав контакти, “в кінці квітня були запрошені на бесіду з офіцерами СБУ”. При цьому, за словами цих людей, розмова йшла про “журналістській роботі” Шуллера.

В інтерв’ю виданню Хорошковський сказав, що факт мав місце, і додав, що причиною стали проблеми з акредитацією Шуллера. “Тому, пояснив глава СБУ, – звертаючись до Шуллер, – офіцери цікавилися, роз’їжджаєте ви як журналіст або в якості кого-іншого”. Він додав, що перевірка почалася ще при прозахідному президентові Вікторі Ющенку і тривала до цих пір тільки через “інертності системи”.

Чому зараз Хорошковський визнав факт стеження, неясно, але, як сказали виданню в канцелярії президента, на цьому наполіг особисто Віктор Янукович, оскільки дії СБУ завдавали шкоди репутації країни.

Джерело: Frankfurter Allgemeine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.