Північна Корея
Північна Корея

Вже незабаром Північна Корея опиниться на межі економічного краху, як 20 років тому НДР, передрікає у своїй статті, опублікованій Frankfurter Allgemeine Zeitung, директор Інституту економічних досліджень у Галле Ульріх Блум.

Якщо поглянути на історію, Північна Корея була більш індустріалізованою частиною Корейського півострова, ніж його південь. У Німеччині, порівнює автор публікації, рівень індустріалізації Сходу і Заходу був приблизно однаковим. Що стосується економічного розвитку, то комуністична Північна Корея значно відстає від Південної.

“Напередодні об’єднання НДР була більш активно вписана в міжнародні торговельні відносини, ніж сьогодні Північна Корея, яка співпрацює перш за все з Китаєм. Від всесвітньої комунікаційної системи Північна Корея практично відрізана – вірнопіддані Кім Чен Іра не можуть дивитися і слухати навіть південнокорейське телебачення і радіо” , – продовжує автор.

Проте не дивлячись ні на що, Південь віддає собі звіт у тому, що не зможе противитися об’єднанню в разі, якщо система на Півночі зазнає істотних змін – а при найгіршому збігу обставин обрушиться.

Можливо, саме з цієї причини Південна Корея вже кілька останніх років займається активним аналізом можливого об’єднання. Цим зайняті поряд зі спеціально створеним міністерством об’єднання різні дослідницькі інститути та кафедри.

Як пише далі автор публікації, об’єднання означає перш за все трансформацію та інтеграцію. Під трансформацією слід розуміти “перебудову економіки держави, іншими словами, лібералізацію і приватизацію, перебудову держави, аж до нової ролі бюрократії і завдань”. Інтеграцію, на думку Ульріха Блума, в корейському випадку слід починати зі створення валютного союзу, за яким послідує економічна реакція пристосування. Все це потягне за собою позитивні зміни у суспільному процесі; інфраструктура буде змушена пристосовуватися до нових потреб. “Одночасно з цим перевагу попиту над пропозицією на Півночі і загроза інфляції таять у собі ризик виникнення прогалин – перш за все у сфері нерухомості та інфраструктурі”. Як показує об’єднання Німеччини, пише автор, зарплати у будівельній галузі, що стрімко зростають позначаються на промисловості, що знаходиться в стадії реструктуризації, чинячи на на неї додатковий тиск. І незважаючи ні на що, стрімкий розвиток інфраструктури залишається безальтернативним – аби знизити загрозу зростання безробіття.

“Економічно успішна особлива економічна зона Кесон з її широкою палітрою підприємств середнього бізнесу з Південної Кореї може стати прикладом поступового проникнення на Північ і його оновлення”, – пише автор, додаючи, що вже сьогодні багато міжнародних компаній демонструють зацікавленість в північнокорейських підприємствах.

Джерело: Frankfurter Allgemeine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.