Андерс Фог Расмуссен
Генсек НАТО - Андерс Фог Расмуссен

Генеральний секретар НАТО хоче озброїти альянс для боротьби з кібератаками, пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.

У минулу п’ятницю генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен вперше оприлюднив основні риси нової оборонної політики альянсу на найближчі 10 років. Виступаючи в Брюсселі, він підкреслив, що Північноатлантичний альянс повинен бути готовий до нових викликів, серед яких атаки в кіберпросторі, балістичні ракети, терористи і безпека маршрутів постачання по всьому світу.

Атаки в області інформаційних технологій, за словами Расмуссена, можуть зруйнувати всю економіку країни, в зв’язку з цим альянс повинен бути в змозі їх відбити. У зв’язку з цим необхідна допомога з боку ЄС.

Що стосується балістичних ракет, то генсек НАТО вказав на те, що у світі подібним видом зброї розташовують понад 30 країн. Деякі з цих ракет можуть досягти і Європи. Альянсу потрібен власний протиракетний щит, впевнений Расмуссен. Росії потрібно запропонувати співпрацю, щоб продемонструвати – мова дійсно йде про безпеку від Ванкувера до Владивостока.

Зупиняючись на темі ядерної політики, генсек альянсу вказав на те, що “поки в світі існує ядерна зброя, вона буде знаходитися на озброєнні НАТО”. У зв’язку з цим, зазначив Расмуссен, слід шукати рівновагу між заявленою президентом США Обамою перспективою повної відмови від ядерної зброї та подальшої необхідністю альянсу мати подібну зброю в якості потенціалу залякування.

Джерело: Frankfurter Allgemeine

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.