долари, Китай
Валютні війни

Японія, Колумбія, Таїланд, Південна Корея і низка інших країн вжили заходів для ослаблення власних національних валют, відзначає оглядач The Foreign Policy Джошуа І. Кітінг. У цьому зв’язку міністр фінансів Бразилії Гідо Мантега нещодавно заявив, що у світі розгорілася “міжнародна валютна війна”. Втім, міністр фінансів США Тімоті Гейтнер говорить, що ніякої валютної війни зараз немає і не буде.

Що ж це таке – “валютна війна” – і як помітити її початок? На це питання автор статті відповідає: “Валютна війна починається тоді, коли ми говоримо, що вона почалася”. Це скоріше політичне, ніж економічне явище, пояснює він. Уряду часто нарощують або зменшують грошову масу на ринку своїх валют, щоб, відповідно, стимулювати торгівлю або побороти інфляцію. Але національні економіки взаємопов’язані, і девальвація в багатьох країнах одночасно змушує інші стримувати зміцнення своїх валют.

Валютну війну можна припинити спеціальною угодою, продовжує Кітінг. Так, в 1985 році Британія, Франція, Японія, США і ФРН уклали так звану “Угоду в “Плазі “- про девальвацію долара до ієни. Сьогодні деякі закликають зупинити раунд девальвації тим же способом.” Але зростаюча міць ринків, що розвиваються – Бразилії, Китаю, Індії і Південної Кореї – навряд чи дозволить кільком міністрам фінансів домовитися між собою”, – пише автор. Та й попередні спроби стабілізувати обмінні курси зривалися: в кінцевому підсумку внутрішньополітичні міркування брали гору. “Як і справжню, валютну війну часто легше оголосити, ніж припинити”, – підсумовує автор.

Джерело: Foreign Policy

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.