Арнольд Шварцнеггер та Дмитро Медведєв
Арнольд Шварцнеггер та Дмитро Медведєв у Моксві

Термінатор зі шкіри ліз, щоб справити хороше враження на господарів, стверджує в своєму блозі на сайті Forbes журналіст Дмитро Сідоров, коментуючи візит каліфорнійського губернатора і групи венчурних капіталістів до Москви.

Шварценеггер навіть погодився прокататися з президентом Медведєвим на “Чайці”- автомобілі, модель якого була запозичена комуністичним режимом у “паккард каррібеан” 1953 року”, – пише автор. Можливо, цей жест означав: Медведєв свідомо продемонстрував Шварценеггеру, що Кремль більше не буде красти американські технології, вважає автор. Або ж Медведєв просто наслідував Путіна, який любить катати зарубіжних гостей на радянських автомобілях зі своєї колекції.

Арнольд Шварцнеггер та Дмитро Медведєв, Чайка

Ось на цьому ретро-авто Медведєв покатав американського гостя

Проект “Сколково” автор називає “новою і дуже дорогою іграшкою” Медведєва. “Російські платники податків викладуть кругленьку суму на оплату того, що ніколи не принесе їм користь, і, до речі, навряд чи необхідно в тій формі, яку нафантазував собі Кремль”, – пише автор. Нобелівський лауреат Андрій Гейм зауважив, що в Росії наукоградів і так предостатньо, краще вже в належній мірі фінансувати вже існуючі.

Добре відомо, як Кремль користувався переважно краденими, а іноді купленими західними технологіями, та й сьогодні майже всю сучасну техніку для широкого споживача Росія імпортує. “Я не сумніваюся, що росіяни здатні виробляти усілякі гаджети. Однак є дві перешкоди – дешева робоча сила в Китаї і той факт, що росіяни, за словами одного мого друга, набагато краще вміють виробляти знаряддя вбивства”, – пише Сідоров. Тим часом за останні 40 років “витік мізків” сильно підкосила російський ВПК, припускає він. У Москві Шварценеггер обмовився, назвавши компанії “радянськими”. “Він був абсолютно правий: на ділі ці компанії – в основному радянські, оскільки працюють в системі вертикалі влади”, – пише автор.

Росіян оговірка, мабуть, не образила: “вони готові це ігнорувати, оскільки американські ноу-хау та інвестиції незабаром прийдуть в Сколково з піднятими руками, на знак капітуляції”, – пише автор. У 60-і роки ідею наукограда подали Хрущову два американських “комуніста-зрадника”, як називає їх Сідоров. Альфред Саранта і Джоель Барр в США звинувачували в шпигунстві, але змогли втекти в СРСР. За їхнім задумом і був побудований місто-супутник Москви Зеленоград. Саранта і Барр допомогли радянській владі. “Сьогодні США допомагають режиму, який трохи відрізняється від попереднього, але наміри, здається, ті ж”, – пише автор.

Джерело: Forbes

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.