Укртелеком
Кому потрібні обмеження на тендер або як продати "своїм"..

Україна влаштувала тендер з приватизації телефонної компанії фіксованого зв’язку, але ввела суперечливі обмеження, які загрожують виключити провідні світові телекомунікаційні компанії з конкурсу, пише The Financial Times.

“При ймовірній вартості не менше 1,3 млрд доларів давно відкладає продаж “Укртелекому”, який,  як очікується, принесе Україні кошти, яких вона дуже потребує, з’їджені світовою фінансовою кризою і підтримувана на плаву завдяки пакету допомоги з боку Міжнародного валютного фонду на суму 15 млрд доларів”, – пише автор статті Роман Олеарчік.

“Продаж стане першим великим тендером з приватизації, організованим Віктором Януковичем після його приходу на пост президента України в лютому”, – говориться в статті.

“Спостерігачі уважно стежать за тим, наскільки прозорою буде приватизація під його керівництвом. Існують побоювання, що цінні активи можуть бути продані за цінами нижче ринкових олігархам з хорошими зв’язками, як це відбувалося, коли Янукович був прем’єр-міністром у 2004 році”, – пише автор.

Багатьом європейським телекомунікаційним компаніям, які в різній мірі проявляли інтерес до “Укртелекому” протягом декількох років, включаючи Deutsche Telekom і норвезький Telenor, заборонено брати участь у тендері, оскільки уряду належить в них понад 25%. За іншому умові, у тендері не можуть брати участь компанії, яким належить понад 25% на українському ринку. “Ці обмеження, як очікується, підвищать шанси українських мільярдерів і російських претендентів”, – говориться в статті.

Джерело: Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.