ЄС, Україна
Україна прагне до економічного майбутнього в Європі

У нового українського уряду більш реформаторський і прагматичний підхід, ніж очікувала більшість, пише у своїй статті в The Financial Times екс-президент Польщі Олександр Квасьнєвський. “Простори для заохочення змін шляхом співпраці залишаються широкими, якщо тільки Захід сформулює вірну політику”, – вважає автор.

На погляд автора, вважати Януковича пішаком, що виражає інтереси Росії, – груба помилка. Янукович і ті, на кого він спирається, – прихильники незалежності Україна, тому є цілий ряд економічних і політичних причин. Відмова від вступу до НАТО та продовження оренди бази ВМФ у Севастополі – лише плід прагматичного переконання, що Україні потрібні дружні відносини і з ЄС, і з Росією.

На думку автора, планована зона вільної торгівлі між Україною та ЄС стане чинником більшого впливу на Росію, якщо український уряд не буде сприйматися як ворожий інтересам Росії. Процвітання Україна допоможе Москві відкинути думку, що політико-економічні реформи припускають вестернізацію.

На погляд Кваснєвського, Україна успішно долає економічну кризу, інститути влади стали працювати краще, а повернення до президентської форми правління, сприйняте на Заході як крок назад, на ділі “зменшило ймовірність патових ситуацій в політиці”. Він задоволений тим, що Україні прислухається до критики нового закону про вибори. “ЄС повинен дати змогу зрозуміти Україні: її зусилля з модернізації економіки і більш тісної інтеграції з рештою Європи повинні здійснюватися разом з твердою прихильністю демократії і прав людини”, – рекомендує автор.

Джерело: Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.