Усі мовні закони розколюють Україну

12 жовтня. Київ. Інститут української мови Національної академії наук України разом з Інститутом мовознавства ім. О.О. Потебні за дорученням НАНУ та на прохання голови Верховної Ради України Володимира Литвина проаналізували 7 «мовних» законопроектів і порекомендували жоден з них не приймати у парламенті. Про це у вівторок, 12 жовтня, повідомив директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко.

«Ми рекомендували їх не розглядати, бо вони недопрацьовані, містять багато суперечностей і підсилюють регіоналізацію і розкол України», — підкреслив учений.

За його словами, вчені детально розглянули і законопроект №1015-3 «Про мови в Україні» регіонала Олександра Єфремова, комуніста Петра Симоненка і представника блоку Литвина Сергія Гриневецького, який викликав найбільший резонанс у суспільстві. «Такий закон приймати не можна. Його дух — підкреслення всього регіонального на противагу цілісності країни», — заявив Гриценко.

«Ми готові до предметних дискусій серед фахівців. Але до нас не звертаються, тому що фальсифікують з самого початку. Це можна сказати про всі законопроекти, а про цей особливо», — зазначив директор Інституту української мови.

«Як звичайна людина можу сказати, що таким чином Партія регіонів намагається, очевидно, задовольнити міфічні вимоги своїх виборців щодо російської мови. Адже за всіма іншими напрямами — провал. Не будеш же звітувати перед людьми підвищенням цін і зниженням рівня життя», — сказав Гриценко.

Окрім того, на його думку, обурення, яке викликав законопроект Єфремова-Симоненка-Гриневецького, не йде на користь і російській мові. «Він породжує опір російській мові, що не бажано. Оскільки українці повинні бути готовими до широкого спілкування. Але намагатися йти таким шляхом — це шкодити інтересам і української, і російської. Цього, на жаль, не розуміють автори законопроекту», — відзначив учений.

Нагадаємо, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували в парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.

23 вересня, Юрій Гнаткевич заявив, що бютівці замінують Верховну Раду, якщо на розгляд парламенту буде винесений законопроект про порядок використання мов в Україні.

Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або такою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території Україні, однією з офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.

10 жовтня заступник голови адміністрації президента Ганна Герман в ефірі «5 каналу» озвучила таку думку, що в України слід зробити три офіційні  мови.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.