Ядерна зброя
Ядерного роззброювання не буде..

НАТО залишається ядерним альянсом: нова стратегічна концепція передбачає збереження ядерного стримування як до останнього засобу і чинника у протистоянні загрозам XXI століття. Як зазначає El País, це рішення стало “холодним душем” для тих, у кому торішня празька промову Барака Обами породила великі надії. Нова теоретична база НАТО, яка прийде на зміну концепції 1999 року, покликана знайти відповіді на виклики кардинально зміненої з геополітичної точки зору світу: до списку традиційних загроз, які посилилися через глобалізацію, додалися кібератаки і піратство, повідомляє газета.

Рішення про створення протиракетного щита надихнуло Німеччину, що виступає за виведення американських ракет зі своєї території: на думку Берліна, ракетам, створеним за застарілими технологіями початку холодної війни, немає місця в XXI столітті. У ході  дискусій, що проходили за закритими дверима німецька сторона висловила думку, що протиракетний щит робить можливим поступова відмова від ядерного стримування.

У той же час у інших країн альянсу в нинішній ситуації перспектива ядерного роззброєння не викликає подібного ентузіазму, а Франція категорично відмовляється навіть обговорювати питання свого ядерного арсеналу. Крім того, Франція вважає, що ПРО – занадто дорога затія, яка не дає повної гарантії безпеки. Міністр оборони США Роберт Гейтс, у свою чергу, заявив, що не чув нічого про зв’язок між ПРО і скороченням ядерних арсеналів: “Навпаки, говорять, що поки ми живемо у світі з ядерною зброєю, НАТО має бути ядерним альянсом”, – цитує видання .

“Берліну доведеться задовольнятися менш жорстким формулюванням ідеї ядерного стримування в стратегічній концепції 2010 року і натяком на те, що вона зберігається тільки тому, що того вимагають обставини”, – робить висновок кореспондент Рікардо Мартінес де Рітуерто.

Деякі аналітики вважають, що ці старі американські бомби в Європі можуть стати розмінною монетою на майбутніх російсько-американських переговорах з роззброєння. Крім того, Москву хочуть залучити до участі у створенні щита ПРО: для цього президентові Дмитру Медведєву направили запрошення на саміт НАТО в Лісабоні. Як відзначає видання, всі члени альянсу “згодні попросити Кремль брати участь у проекті ПРО, щоб показати йому, що він не спрямований проти Росії”. Відповіді на своє запрошення НАТО поки не отримало.

Джерело: El Pais

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.