Іракт, теракт
Війна в Іраку неоправдовує жодної мети

26 жовтня. Нові публікації WikiLeaks переконливо ілюструють клоаку Іракської війни, розпочатої за все менш зрозумілих мотивів і проведеної з жорстокістю, яка не має нічого спільного з поширенням демократії, пише в редакційній статті El País.

“Якщо до цих пір найпереконливішим аргументом проти вторгнення було твердження, що не можна нав’язувати волі з допомогою зброї, то нові витоку WikiLeaks змушують додати те, що і так здавалося очевидним: тим більше не можна робити це за допомогою тортур, насильства і вбивства мирних жителів без розбору. Така мета, як демократія, не виправдовує подібних огидних коштів”, – підкреслює газета.

Не всі ці безчинства здійснені американськими військовими, але цей факт не може служити навіть слабкою втіхою, “тому що збочений механізм, створений після вторгнення, полягав у тому, щоб залишати всю брудну, якщо не сказати злочинну, роботу іракським військам, яким була гарантована безкарність при відсутності будь-якого розслідування”, – підкреслює газета.

Крім політичних наслідків цього витоку, які неодмінно позначаться на майбутніх виборах в США та боротьбі з тероризмом, постає проблема юридичних наслідків: практично всі описані в опублікованих документах дії суперечать Женевським конвенціям, вказує газета. Організація Об’єднаних Націй, не схвалила вторгнення, але визнала окупацію Іраку, зобов’язана дати відповідь нарівні з США, вважає видання.

“Найбільша несправедлива війна новітньої історії велася методами, які очорнюють будь-яку причину цієї війни. Такий страхітливої підсумок авантюри, про яку навіть сьогодні її головні ініціатори говорять з гордістю”, – резюмує видання.

За матеріалами El País, inopressa

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.