екстазі, ліки, таблетки
Екстазі не шкодить здоров'ю

27 жовтня. Дослідники з Австралії стверджують: молоді любителі екстазі не слабкіші ні фізично, ні психічно в порівнянні зі своїми однолітками, які не приймають наркотики.

Проаналізувавши дані більш ніж 6 000 молодих людей, що вживають екстазі, вчені прийшли до висновку, що різниці між їх психічним здоров’ям і здоров’ям молоді, що не вживає наркотики, немає. Особливо це стосувалося антисоціальної поведінки й агресивності – основних пунктів, які цікавили дослідників.

Окрім іншого, вчені з’ясували, що любителі клубних наркотиків, як правило, живуть окремо від батьків, мають роботу або працюють і продовжують навчатися, а також, їхній дохід вищий, ніж у  молодих людей, що не приймають екстазі. Наркотик майже не викликає залежності, а 90,3% опитаних приймають його менше разу на тиждень.

Екстазі зазвичай видобувають у друзів або на вечірках, де наркотик замовляється на всіх. У такій ситуації досить важко встояти перед ним. Під час «відхідняка» у людини можуть спостерігатися тимчасові спалахи гніву або депресія, проте в цілому вживання наркотику ніяк не позначається на психіці. Передозування або інші негативні реакції організму на наркотик в основному відбуваються, якщо наркотик не є чистим, і в ньому знаходяться домішки інших хімічних сполук.

«Негативний досвід зазвичай пов’язаний з тим, що в екстазі підмішують інші речовини. Коли ми запитали людей, чи брали вони в останній раз чистий наркотик, третина з них зізналися, що навряд чи це було так”, – розповіли автори роботи.

На даному етапі вчені розглядали короткочасний вплив екстазі на здоров’я, проте наступного року вони планують знову зв’язатися з учасниками експерименту, щоб оцінити довгострокові наслідки прийому наркотику.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.