Хочеш мати цілі зуби - йди до стоматолога

17 жовтня. Європа. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) встановили, що головною причиною випадання зубів є не карієс, а захворювання ясен. Фахівці ВООЗ вважають, що близько 80% жителів планети мають ослаблені і запалені ясна. Саме запалення ясен є причиною випадання зубів, причому, як пошкоджених карієсом, так і повністю здорових.

Ясна запалюються через дію мікроорганізмів, що живуть в зубному нальоті. Якщо цей наліт регулярно не видаляти, продукти життєдіяльності бактерій починають негативно впливати на ясна: вони запалюються і починають кровоточити, з’являється неприємний запах з рота. Цеп очаткова стадія запалення пародонту – гінгівіт.

У свою чергу його розвиток призводить до пародонтиту. При цьому захворюванні порушується щільність з’єднання зуба і ясен, з’являються зубодесневі кишені, в яких розвиваються бактерії, негативно діючи на кісткову тканину пародонту й руйнуючи коріння зубів. Підсумком процесу стає рухливість і розхитування зубів, що ведуть до їхнього випадання.

Щоб запобігти розвитку такого сумного сценарію, лікарі радять наступне. Раз на півроку треба відвідувати стоматолога для видалення зубного нальоту. Зубні щітки варто вибирати з штучним волокном – м’якої і середньої жорсткості. Щомісяця треба використовувати 2-3 нові щітки.

Обов’язково треба їсти тверду сиру їжу: яблука, редиску, моркву. Ці продукти масажують ясна і знімають м’який зубний нальоту. Щоб видалити залишки їжі, кожного разу після їжі використовуйте ополіскувач та зубну нитку.

Джерело Врач

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.