кібервійна
Супервіруси - передвісники кібервійни

Він став передвісником нової епохи комп’ютерних вірусів: Stuxnet запрограмований на виведення з ладу промислових установок. В інтерв’ю SPIEGEL ONLINE експерт в області інформаційної безпеки Лайам O’ Мерч говорить про шанси розкодувати вірус, а також про загрози кібервійни.

Найбільшою особливістю у Stuxnet, впевнений експерт, є те, що “вірус починає пошук конкретних даних і певного програмного забезпечення, за допомогою якого управляється інфраструктура підприємства”. За словами O’ Мерч, метою атаки подібного вірусу може стати, наприклад, центр управління нафтопроводу.

Робота з розшифрування кодів вірусу є більш ніж витратною, відзначає експерт. “Існують тисячі різних комбінацій, які ми повинні випробувати. Іноді кілька необхідне для цього обладнання стає умовою для використання нового. Поки ми не доберемося до ядра вірусу, ми не зможемо скласти повної картини про нього”.

Проблема в забезпеченні запобіжних заходів безпеки полягає ще й у тому, що часто немає можливості порівняти вже наявний код вірусу з кодом керуючої системи. “Їх конфігурації є під найбільшою охороною серед секретів підприємства”, – зауважує експерт.

“Спецслужби та уряди багатьох країн демонструють сьогодні підвищений інтерес до подібних супервірусів. Їх атаки будуть наростати, однак не з такою швидкістю, як число самих вірусів. На сьогоднішній день існує небагато фахівців, які можуть вибудувати щось подібне”, – вважає Лайам O’ Мерч .

Відповідаючи на запитання журналіста про те, чи прийде на зміну звичайним озброєнням IT-зброя, експерт вказав на те, що зараз “мова йде про атаку на інфраструктуру, при цьому точно невідомо, проти чого націлений вірус. У будь-якому випадку, набагато легше за допомогою вірусу вимкнути всі ліхтарі у місті, ніж відправити в повітря АЕС”.

Джерело: Der Spiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.