вибори, ТВК
Експерти назвали найпоширенішу помилку цих місцевих виборів

31 жовтня. Найпоширенішим серйозним порушенням на місцевих виборах є “помилка”, за якою до виборчих дільниць доставляють бюлетені з сусіднього округу.

Таким чином виборці не можуть проголосувати за мажоритарними списками.

Вінницька область

Громадянська мережа “Опора” заявляє про непроведення голосування з виборів депутатів Вінницької облради на 8 виборчих ділянках в одномандатних виборчих округах № 45 і 46 в Хмельницькому районі Вінницької області через плутанину в бюлетенях.

“На 8 виборчих дільницях Хмельницького району не відбувається голосування по одномандатних виборчих округах № 45 і № 46 в Вінницька обласна рада”, – сказав член правління “Опори” Олег Левченко.

Левченко додав, що голосування на вказаних ділянках не проводиться через невідповідність виборчих бюлетенів округах.

“На 4 ділянках в окрузі № 45 відсутні бюлетені зазначеного округу, а замість них бюлетені округу № 46. Аналогічна ситуація і на 4 виборчих дільницях округу № 46”, – повідомив він.

Левченко повідомив, що дільничні комісії опечатали ці бюлетені і передали їх до Хмельницької районної виборчої комісії.

Хмельницька область

У двох округах в Хмельницькій області готують акти про визнання виборів недійсними. Як повідомляє офіційний сайт Комітету виборців України, в Шепетівці на округ № 11 подали бюлетені округу № 12. Отже, кандидати, які повинні були бути в списках до обласної ради, у бюлетенях відсутні. Складаються акти про визнання виборів на цих округах недійсними.

Житомирська область

Житомирське обласне відділення Комітету виборців заявляє, що 2 районні виборчі комісії Житомира отримали бюлетені один одного на виборах в Житомирська обласна рада. Про це повідомила представник прес-служби КВУ Олена Степерова.

“Бюлетені з мажоритарними кандидатами від Корольовського району міста Житомира направили на ділянки в Богунський район і навпаки. На 12 годину таких ділянок нарахували близько 20”, – сказала Степерова.

Також повідомляється, що на виборчій дільниці № 05035 с. Нова Борова Володар-Волинського району Житомирської області, у бюлетені по виборах до Житомирської обласної ради по одномандатному мажоритарному округу внесені прізвища кандидатів у депутати, які балотуються по іншому мажоритарному округу. Тобто виборці не мають можливості проголосувати за того кандидата, який висунутий по даному округу, повідомляє прес-служба Житомирської обласної партійної організації “ВО” Батьківщина “.

Нагадаємо, на місцевих виборах в Україні обираються близько 11,5 тис. мерів і депутати більше 12 тис. місцевих рад усіх рівнів.

Загальна кількість виборчих дільниць, на які в неділю проходить голосування, становить 32 193, з них звичайних – 31 085, спеціальних, створених у стаціонарних лікувальних закладах – 1 108.

Для проведення виборів сформовано 12 088 територіальних виборчих комісій.

Джерело Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.