Інтернет
Чи буває життя без інтернету?

31 жовтня. Німеччина. У Німеччині втомлені від «благ цивілізації» громадяни починають свідомо йти в офлайн. Правда, поки тільки тимчасово, в якості експерименту. Такий досвід вирішив поставити на собі і німецький журналіст Крістоф Кох (Christoph Koch).

Ідея піти на добровільне «інтернет-стримання» виникла, коли вдома у журналіста зламався роутер. Досить скоро Кох відчув ознаки «ломки». «Перші два дні я страждав від головного болю і нападів паніки, – згадує 36-річний Кох. – А ще мені було нудно. Втративши доступ до пошуковиків, електронної пошти та онлайн-чатів, я абсолютно не знав, чим себе зайняти ».

Спочатку Кох відчував себе відрізаним від зовнішнього світу. Однак незабаром він знову відкрив для себе старі добрі способи спілкування: стаціонарний телефон і зустрічі в офлайні. А ще журналіст дізнався, що таке спокій і концентрація.

«Не бути постійно на зв’язку – значить не дозволяти постійно відволікати себе, – говорить співрозмовник Deutsche Welle. – Коли ви позбавлені можливості спілкуватися по декількох каналах одночасно, ви не розпорошуєтеся, а концентруєтеся на тому, що в даний момент робите».

Своїм досвідом журналіст поділився в книзі «Йду в офлайн». Треба сказати, що ідея Коха викликала не тільки захоплені відгуки. «Ніякої тенденції до відходу в офлайн в німецькому суспільстві немає – просто ця тема добре продається», – переконаний завзятий онлайнщик Штефан Мор (Stefan Mohr), який очолює підрозділ цифрової реклами відомого рекламного агентства Jung von Matt.

Дійсно, Кох виявився далеко не єдиним: майже одночасно подібні експерименти провели редакції журналів Spiegel і Wirtschaftswoche. А оглядач газети Süddeutsche Zeitung Аксель Рюле (Axel Rühle) пішов далі і відключив мобільний телефон і Інтернет на півроку. Щоденник Рюле під назвою «Без мережі» також вийшов у продаж восени.

Після закінчення чотиритижневого експерименту Крістоф Кох вирішив «постити» регулярно. Тепер журналіст відключає комп’ютер і мобільний телефон раз на тиждень – по суботах. За його зізнанням, «споживати менше» виявилося складніше, ніж «кинути зовсім», але Кох сподівається, що «офлайнові суботи» стануть для нього доброю традицією.

Штефан Мор переконаний: необхідності в подібних ритуалах немає. Товариство знаходиться на етапі накопичення досвіду спілкування з цифровими технологіями, за яким послідує етап переосмислення. «Думаю, нам належить процес еволюції, – говорить онлайн-експерт. – Чим більше ми будемо використовувати цифрові технології, тим легше нам буде зробити висновки, що для нас добре, а що – погано».

Джерело Інтернет

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.