Олесь Довгий
Довгий буде перевіряти запити депутатів до правоохоронців

Олесь Довгий хоче ввести цензуру в Київраді.

Про це свідчить його ініціатива, згідно з якою депутатські звернення до правоохоронних органів мають проходити попередній розгляд у регламентній комісії. Протокольне доручення з цього приводу секретар Київради дав відповідним службам – вони мають підготувати свої пропозиції, повідомляє прес-служба Блоку Кличка.

«Це – ні що інше, як спроба ввести цензуру в Київраді та обмежити права депутатів. Усім зрозуміло, що регламентна комісія, що контролюється більшістю Черновецького, під різними приводами не буде підтримувати звернення опозиції. Нововведення, запропоноване Довгим, абсурдне. Адже депутати не будуть голосувати за те, аби правоохоронці розслідували їхню або їхніх політичних соратників незаконну діяльність», – говорить заступник голови фракції Блоку Наталія Новак.

Політик переконана, що таке нововведення грубо порушить законодавство України.

«У законі «Про статус депутатів місцевих рад» немає жодної згадки про те, що свій запит, звернення чи запити депутат має погоджувати із будь-ким. Та й закон «Про місцеве самоврядування» говорить, що регламент міської ради не визначає порядок направлення запитів і запитань. Депутат місцевої ради має право звертатися до будь-яких органів влади, підприємств та організацій, у тому числі й до правоохоронних органів. І це право ніхто не може обмежувати», – зауважила Наталя Новак.

Коментуючи ініціативу Олеся Довгого, Наталія Новак зазначила, що окремі депутати Київради стурбовані перевірками їхньої діяльності. Тому й прагнуть хоч якось убезпечити себе від додаткової уваги правоохоронців.

«Молодій команді» не сподобалось, що Блок Кличка звернувся до правоохоронних органів, аби вони перевірили, наскільки законним було голосування на сесії 15 липня. Нагадаю, що тоді питання вносилися до розгляду з голосу, а земельні ділянки роздавалися навіть без оформлених відповідно до закону кадастрових справ. Тому ми й звернулися до правоохоронців з проханням дати оцінку відповідним порушенням, і продовжимо робити усе можливе, аби врятувати місто від подальшого грабунку», – додала Новак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.