Микола Азаров
Микола Азаров

Для модернізації української економіки протягом найближчих 10 років потрібні інвестиції у розмірі 1 трлн дол, повідомив 5 жовтня, прем’єр-міністр України Микола Азаров. Цю суму він назвав на зустрічі зі спікером парламенту Естонії Ене Ергма в Таллінні.

“Україні потрібно приблизно 1 трлн дол протягом найближчих 10 років, щоб модернізувати економіку”, – сказав Азаров.

За його словами, особливих інвестицій, зокрема, вимагають сфери судно- й авіабудування, енергетика.

В ході зустрічі з Ергма, Азаров також повідомив про податкову реформу, що здійснюють в Україні, і запропонував Естонії інвестувати кошти до України.

Нагадаємо, Раніше Азаров заявив, що український уряд планує спрямувати на розвиток економіки в 2011 році близько 100 млрд грн.

“Як я оцінюю 2011 рік? Якщо оцінити інвестиційний ресурс приблизно в 20-25 млрд грн, якщо оцінити можливість залучення кредитних ресурсів на приблизно 50 млрд грн на рік, це і внутрішні, і зовнішні кредити в сукупності, і оцінити близько 30 млрд бюджетних ресурсів, які ми можемо виділити на цілі розвитку, ми отримуємо цифру приблизно 100 млрд грн на рік – ось реальна цифра, на яку ми розраховуємо наступного року”, – зазначив Азаров.

Прем’єр-міністр підкреслив, що враховуючи завдання, які ставить перед собою уряд, це не дуже велика сума. Також, за словами голови уряду, якщо цей обсяг коштів буде залучено, держава отримає зростання ВВП на рівні 10%. “Це дуже хороший показник, і ми наприкінці 2011 року вийдемо на рівень 2007 року”, – підкреслив він.

Слід зазначити, що іноземні інвестори й далі скорочують вкладення до України – в I півріччі обсяг зовнішніх інвестицій зменшився на 78%, показавши за період кризи більш ніж десятиразове падіння. Західні інвестори поки що не поспішають спрямовувати капітал до України через проблеми з відшкодуванням ПДВ, а російським компаніям для роботи достатньо стабілізації політичної ситуації. При цьому експерти фіксують зміну галузевої структури інвестицій: замість фінансового сектору інтерес у нерезидентів тепер викликають сільське господарство і енергетика.

Тим не менше, знаходяться компанії, що інвестують кошти у такі галузі економіки як промисловість, будівництво, енергетика, особливо це стосується західних регіонів України.

Зокрема, результатом спільної роботи австрійської компанії Delta Holding та української АБМК став  проект торгово-складського комплексу, для компанії більш як з 50-ти річної історією та світовим іменем Blum.

АБМК, BlumАБМК, BlumТокож «Трускавецькурорт» пообіцяв залучить 800 млн. грн для реконструкції та добудови готелів.
Крім того, міста, що прийматимуть Євро-2012 становлять особливу цінність для інвесторів, тому й зараз є найбільш привабливими для вливання коштів.

Лише в Києві до Євро-2012 планується побудувати 16 готелів на 2885 номерів, у Львові  мають побудуватися 4-5* готелів на 810 номерів, 2-3*-  на 1000 номерів та  1-2* – на  40 000, ще близько 6 готелів планують побудувати у Харкові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.