біологічний годинник
Погане самопочуття може бути причиною різнобою годин

Про шкоду ритму життя, що не збігається з внутрішнім годинником, пише сьогодні Die Welt, звертаючи особливу увагу читача на небезпеку позмінної роботи.

Так звані внутрішні годинники, розповідає кореспондент видання, визначають у людини час сну і неспання, а також регулюють температуру тіла і вироблення гормонів. Найсильніше на внутрішній ритм організму впливає зміна дня і ночі, і “соціальні” години, обумовлені суспільними вимогами, які нерідко йдуть з ним врозріз.

Хронобіолог Тіль Реннеберг з мюнхенського Інституту медичної психології, що вивчає такі та подібні проблеми, вважає внутрішній ритм дуже важливим для людини, тому він не є прихильником регулярного переходу з зимового часу на літній і назад, а також позмінної роботи, на якій, за його підрахунками , в промислових країнах зайнято близько 20% трудящих.

Також Реннеберг звертає увагу на існування різних типів природних ритмів, на поділ людей на “сов” і “жайворонків”. До “сов” належать приблизно 60% населення.

Лише нещодавно, продовжує видання, вчені заговорили про можливі шкідливі наслідки життя врозріз з внутрішнім годинником. “Якщо б ми могли спати у відповідності з нашим внутрішнім ритмом, ми б менше втомлювалися протягом дня, краще працювали і рідше хворіли”, – стверджує Реннеберг.

Джерело: Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.