Теракт у Чечні
Теракт у Чечні

“Для глави Чечні Рамзана Кадирова це стало кривавим приниженням. У вівторок вранці бойовикам вдалося не тільки безперешкодно потрапити в центр чеченської столиці, а й здійснити теракт в будівлі парламенту республіки”, – пише Die Welt, додаючи, що в результаті дій смертників загинули три людини і поранено 17.

“Вчорашні події стали сигналом того, що мусульманські повстанці все ще в стані посіяти хаос безпосередньо в центрі влади і що на південно-західних кордонах російської імперії в найближчому майбутньому спокою чекати не слід”.

Поки неясно, зауважує автор публікації Манфред Квірінг, хто стоїть за терактом. “Доку Умаров, який до цих пір вважався лідером чеченського підпілля та який оголосив себе “еміром Кавказу” втратив авторитет у бойовиків. На початку жовтня, мабуть, стався остаточний розкол: на одному із зібрань командири сепаратистів відмовилися присягнути на вірність Умарову й обрали своїм лідером Хусейна Гакаева”.

Про Гакаєва заговорили ще влітку, коли його прихильники атакували рідне село Кадирова Центорой, вчинивши там криваву бійню. За деякими відомостями, йдеться в статті, ГАКу відкидає терор проти мирного населення – на одному з сепаратистських інтернет-сайтів Умаров нібито зазнав критики за організацію терактів, подібних останнім вибухів у московському метро. Крім того, ГАК звинувачує свого суперника Умарова у недостатній увазі до нагальних проблем Чечні і підпорядкуванні вказівками ззовні. Як вважає автор статті, ГАКу натякає на те, що на Північному Кавказі право голосу мають представники “Аль-Каїди” і “Талібану”.

При цьому емісар чеченських сепаратистів, що проживає в Лондоні покладає на Хусейна Гакаева великі надії, а вірнопідданий Москви Кадиров вже погрозив йому кровною помстою.

“Для Кадирова, який любить позиціонувати себе гарантом безпеки на Кавказі, атака на парламент стала поразкою”, – пише на закінчення Манфред Квірінг, адже глава Чеченської республіки не втомлюється повторювати, що край терору покладено, а що залишилися 70 – за оцінками самого Кадирова – бойовиків в найближчі місяці будуть ліквідовані. При цьому активність сепаратистів в Інгушетії, Кабардино-Балкарії і, перш за все, в Дагестані і Чечні досягла такого рівня, якого не спостерігалося вже кілька років. У цілому на Північному Кавказі в цьому році було офіційно зафіксовано 540 терактів, додає видання.

Джерело: Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.