Корова, молоко
Молоко нічного доїння збагачене мелатоніном

Кореспондент Die Welt розповідає, що у коров’ячому молоці нічний доїння спостерігається підвищений вміст мелатоніну – гормону сну. У всіх ссавців він утворюється виключно в темряві і потрапляє в кров, а у корів – також в молоко.

У промислово-розвинених країнах багато хто скаржиться на порушення сну, які посилюють змінна робота, гіподинамія, стреси і зміна часових поясів, нагадує видання. Так, у Німеччині безсонням страждає кожен третій мешканець. У подібних випадках лікарі нерідко приписують препарати, що містять мелатонін. Однак вони досить дорогі.

Про властивості “нічного молока”, говориться далі в статті, відомо вже давно, але зміст корів на великих фермах, де постійно горить світло, отримувати його не дозволяє. Однак на мюнхенському сільгосппідприємстві Milchkristalle GmbH вирішили радикально змінити спосіб життя корів: тепер для них існують день і ніч, і стало можливим виробляти продукт під торговою маркою Melk з підвищеним вмістом мелатоніну. Методика підприємством запатентована, і вона передбачає спеціальне нічне освітлення, так як у повній темряві корови відчувають страх і починають турбуватися, а в таких умовах про підвищений вміст мелатоніну можна забути. Друга особливість, теж відображена в патенті, полягає в збагаченні кормів триптофаном, з якого в організмі корів утворюється мелатонін.

Джерело: Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.