Хілларі Клінто
Хілларі Клінто залишилась "непочутою"

Брюссель, Белград – Хоча очікувалося, що після обнадійливих заяв в Белграді держсекретар США Хілларі Клінтон вчорашнім візитом до Брюсселя чітко дасть зрозуміти, що ЄС слід було б дозволити наближення Сербії, тим не менш, ні в Брюсселі ні Белграді ще не знають, чи буде на засіданні Ради міністрів закордонних справ ЄС 25 Жовтня в Люксембурзі прийнято рішення про прийняття сербської заявки на кандидатуру на членство в Європейській комісії.

Ситуація особливо ускладнилася, коли нижня палата голландського парламенту позавчора прийняла резолюцію, що закликає новий уряд на засіданні Ради відкласти обговорення щодо кандидатури до нової доповіді гаазького судді Сержа Браммерца, тобто до кінця листопада або початку грудня. У випадку, якщо кандидатура Сербії на засіданні в Люксембурзі більшістю голосів буде спрямована в Єврокомісію, Нідерланди будуть наполягати на тому, щоб просування Белграда за процедурами здійснювалося тільки за умови закінчення співпраці з трибуналом. Для будь-якого подальшого кроку буде потрібно схвалення всіх країн ЄС, а Нідерланди будуть користуватися правом вето.

Держсекретар США Хілларі Клінтон і представниця ЄС Кетрін Ештон обговорювали вчора вранці ситуацію на Західних Балканах, підтвердила газеті Danas прес-секретар Ештон Майя Коціянчіч. Після зустрічі Клінтон і Ештон відзначили, що мають однакові погляди на розвиток Балкан, додавши, що в регіоні помітний прогрес у проведенні реформ та євроатлантичної інтеграції, але багато що ще належить зробити, сказала Коціянчіч. За її словами, в ході широкого обміну думками між держсекретарем США і представницею ЄС була підтримана ідея діалогу між Пріштіною і Белградом.

За даними з дипломатичних джерел агентства Бета, глави зовнішньополітичних відомств США та ЄС обговорили просування Сербії в плані європейської інтеграції. Згідно з цими джерелами, одним із висновків було те, що позиції Вашингтона і ЄС є чіткими, і вони полягають у тому, що потрібно підтримати європейську перспективу Сербії, але сказано також, що рішення Ради міністрів ЄС “має бути ухвалене всіма державами-членами”.

Джерела в Брюсселі кажуть, що відповідь на питання про те, чи буде Рада міністрів ЄС приймати рішення одностайно, що означало б, що думка комісії з приводу сербської кандидатури вважається політичним питанням, або ж це віднесуть до технічних питань, які приймаються більшістю голосів, знаходиться “у тексті резолюції”, прийнятої парламентом. У ній, принаймні, ця можливість чітко згадується.

Новий уряд Нідерландів, який складається з міністрів від Народної партії за свободу і демократію на чолі з прем’єр-міністром Марком Рутом, і Християнсько-демократичної партії Максима Верхаген, присягнуло вчора перед королевою Беатрікс. Перше, з часів закінчення Другої світової війни, уряд меншини в Нідерландах в парламенті буде мати підтримку Партії Свободи Герта Вілдерса. Верхаген буде його віце-прем’єром і міністром економіки, а новим міністром закордонних справ призначили Урі Розенталя.

Шутановац: Сербія хоче брати участь в місіях ЄС

Міністр оборони Драган Шутановац заявив, що Сербія хоче брати участь в політиці безпеки ЄС, і в майбутньому, окрім миротворчих місій ООН, буде брати участь і в тих, які організовує Європейський Союз. “Це шлях, на якому знаходяться всі члени Партнерства заради миру, і країни, охочі приєднатися до ЄС”, – сказав міністр вчора в Брюсселі, під час перерви у засіданні круглого столу “Стан Європи”. Сербський міністр оборони, який перебуває з дводенним візитом в Брюсселі, також зустрівся вчора з президентом Європейської ради Херманом ван Ромпеєм.

Оригінал публікації: Danas

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.