Рак
Рак - причина стресів, поганою екологією, харчуванням та сидячим способом життя

Рак – переважно сучасна хвороба, обумовлена нашим раціоном харчування, способом життя і екологічною обстановкою, стверджує в статті, опублікованій в The Daily Mail професор Розалі Девід. За статистикою, кожен третій рано чи пізно занедужує на рак, у Великобританії онкологічні захворювання стають причиною чверті смертей, пише вона.

Тим часом Девід стверджує, що вона та її співавтор професор Міхаель Циммерман за 30 років вивчення останків людей давнини виявили лише лічені випадки раку. Із сотень мумій – лише у трьох: одна мумія з Чилі, інша – з Італії XIV століття і третя – давньоєгипетська. З тисяч кісток – лише в одній: це кістка черепа з Штеттіна, Німеччина, віком 34 тис. років. У давньоєгипетських документах немає чітких згадок про рак, хоча єгиптяни володіли порівняно глибокими медичними знаннями.

Отже, рак має антропогенне походження, і його зростаюче поширення – плід індустріального сучасного суспільства, в умовах якого люди відчувають сильний стрес, укладає Девід.

Опоненти заперечують, що рак – переважно хвороба старих, і в давнину, коли тривалість життя була набагато менше, більшість до нього просто не доживало. Проте Девід підкреслює, що не виявила ознак раку в останках тих, хто до старості все-таки дожив, хоча остеопороз і атеросклероз наявні. Оскаржуються також методи аналізу мумій, застосовувані Девід і Циммерманом. Однак Циммерман шляхом спеціальних експериментів виявив, що при муміфікації злоякісні пухлини зберігаються чудово.

муміяДевід зазначає: сьогодні ми їмо значну кількість готових продуктів, часто з високим вмістом канцерогенних речовин, а також пересолені напівфабрикати, жирне і солодке. Для порівняння: більшість древніх єгиптян харчувалися свіжою рибою, фруктами та овочами, м’ясо їли тільки по великих святах.

В давнину люди не вели сидячий спосіб життя, велика частина населення займалася фізичною працею. Єгипет був переважно аграрною країною, так що населення не страждало від бід сучасного міста – поганої екології, перенаселеності і стресу. “Також слід зазначити, що в Стародавньому Єгипті, як і в Стародавньому Римі та Стародавній Греції, гігієна була на дуже високому рівні: було гарне водопостачання, каналізація і лазні”, – пише автор.

стресНаш спосіб життя – більш нервовий і при цьому сидячий. Ми страждаємо ожирінням і мучимося від стресу – факторів, які, на думку багатьох учених, викликають рак. Девід закликає читачів змінити спосіб життя.

Джерело: Daily Mail

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.