Амір Махул напише книгу

“Протягом півтора років дивна історія Аміра Махула, арабо-ізраїльського письменника, заарештованого за передачу інформації” Хезболлі “у ході ліванської війни 2006 року, залишалася нескінченним питанням, розбурхує свідомість: друг ворога або просто незручний представник інтелігенції, якого загнали в кут для науки іншим таким же? “, – пише Франческо Баттістіні у статті, опублікованій в газеті Corriere della Sera.

“У середу суд Хайфи подбав про те, що б Амір Махул розвіяв деякі сумніви: письменник зізнався в тому, що займався шпигунством, уточнив, що його ніколи не катували, і звернувся з проханням про пом’якшення покарання. Його історія неминуче стала політичним прецедентом для країни , що сперечається з приводу пропозиції уряду Нетаньяху, чи повинні араби, що становлять 20% населення, приносити клятву вірності єврейським корінням держави “, – пише видання.

“Визнання Махула стало шоком. Цей 52-річний інтелектуал – натхненник асоціації Ittijah, що об’єднує 64 арабських НУО Ізраїлю, консультант ООН, член Всесвітнього соціального форуму і друг Ноама Чомскі, і на його захист виступили майже всі: письменники, викладачі університетів, театральні трупи, блогери, ліві – дружно звинувачуючи ізраїльські спецслужби в тому, що вони перейшли всі межі.

“Його заарештували лише за його ідеї”, – протестувала Amnesty. Але під тиском неспростовних доказів у середу Махул здався: він визнав, що щонайменше 10 разів зустрічався з людьми, близькими до “Хізбалли” під час поїздок до Європи і на Близький Схід для “передачі секретної інформації про військові об’єкти, про пересування урядових чиновників, про місця, куди падали ракети”, – пише автор статті.

Письменникові загрожує не менше 7 років позбавлення волі. Процес завершився, але полеміка не вщухає. Група “Свободу Аміру” продовжує захищати його на Facebook: в Ізраїлі є досить малого, щоб порушити закон про безпеку. Парламентарій Давид Ротен, що запропонував клятву вірності юдейства, заявив: “У країні є араби, які працюють на ворога. Ці люди не мають права на громадянство: вони повинні забратися звідси”. А сам засуджений, повернувшись до камери, сказав: “Коли-небудь я напишу книгу і розповім в ній всю правду про те, що сталося”.

Джерело Corriere della Sera

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.