Дмитро Медведєв
Дмитро Медведєв не на жарт розізлився

Люта і зумисна публічна “словесна війна” між Білоруссю і Росією наводить на припущення, що Кремль збирається припинити підтримку Лукашенка, зауважує The Christian Science Monitor. “Кремль незадоволений Лукашенко: той говорить немов найкращий друг Москви, але в реальності вже давно робить все по-своєму”, – пояснює кореспондент Фред Вейр.

Ймовірно, чашу терпіння переповнили висловлювання Лукашенка минулого тижня перед журналістами. Він поскаржився на “потік безсовісної брехні, дезінформації і відвертих дурниць” про Білорусь на російських ЗМІ і припустив, що кремлівські лідери мало що знають про Білорусь або просто нею не цікавляться. Медведєв обурився: у щотижневому відеоблозі він дав зрозуміти, що російські дотації Білорусії можуть припинитися. Медведєв особливо вказав на те, що Лукашенко не дотримав обіцянки визнати Абхазію і Південну Осетію.

За словами аналітиків, важко зрозуміти, що це – всього лише реакція Кремля на події чи здійснення плану щодо зміщення Лукашенка. Лідери білоруської опозиції кажуть, що публічна сварка з Кремлем явно ослабила Лукашенка і, можливо, підвищила рівень політичної свободи в Білорусі. Опозиції дозволяють зустрічатися з виборцями і збирати підписи, хоча все ще не дають доступу до ЗМІ, повідомив один з кандидатів в президенти Ярослав Романчук.

На цьому тижні Лукашенко пригрозив вийти з союзної держави з Росією, ОДКБ і Митного союзу. “В останні тижні він заграє із Китаєм і Туреччиною в пошуках економічної допомоги, говорить про новий підхід до відносин з США, ЄС і навіть НАТО. Але багато експертів вважають, що його режим загнаний в кут”, – говориться в статті.

На погляд Миколи Петрова з Carnegie Center (Москва), своєю реакцією Кремль хоче повідомити білорусів, що Лукашенко більше не вважається другом Росії. На думку Романчука, в даний момент Кремль буде радий забути про Лукашенка і співпрацювати з будь-яким відповідальним лідером білоруської опозиції.

Джерело: The Christian Science Monitor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.